habercilik anlayışı

Yalancı yazarlar

Bazen bir yerlere başvurur sonucuna bakmak istersiniz. Bazen bir sınav sonucu ve bazen daha farklı şeyler için google amcaya bakarsınız. Haberler sekmesine geçersiniz adam “Hede hödö sonuçları açıklandı!” diye başlık atmış.

Tabi siteye girdiğinizde de başvuru tarihleri, başvuru sayısı, başvuru belgeleri filan bildiğiniz her şeyi yazmışlardır. Bilmek istediğiniz şey ise sonuçlarıdır. Yazının en sonuna inersiniz tıpkı taahhütnamelerde en alta yazılmış küçük bilgiler gibi “Henüz sonuçlar açıklanmamıştır, açıklandığında ilk sitemize eklenecektir” diye bir bilgi yer alır. Yalancı yazarlar 🙂

Tabi yazarın gelmişine geçmişine küfrettiğim noktadır burası… İbneler. Biz de internet camiası yazarıyız. Yazdıklarımızı az çok okuyan insanlar var. Biliyorum ki bu şekilde yanlış başlık atarak içerikte kıvırmak ziyaretçinin zamanını çalmak, ona hakaret etmektir. Benim açımdan da yazarlık ahlakı dışındadır. Sırf ziyaretçi sayısını arttırmak amacıyla insanların zamanını çalmak etik bir davranış sayılamaz.

Tabi insanların bir kısmı blogta bizim ağzımızdan iki küfür çıkınca yazıyı illegal sayabiliyor ama bu gibi şeylere kimse tepki göstermediğine göre sanırım sahtekarlığı modern çağın gereklerinden görüyor olsalar gerek? Ama ben onlara yalancı yazarlar yakıştırması yaptım. Sitelerinde geçirdiğim 1 saniyemi bile helal etmeyeceğim.

Ha… Bir de şöyleleri var ki onlara hiç bulaşmıcam:
habercilik anlayışı