Kategori: Webmaster

The site is experiencing technical difficulties hatası

The site is experiencing technical difficulties. Please check your site admin email inbox for instructions. Hatası hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu hata genel olarak eklenti hataları nedeniyle karşımıza çıkıyor olsa da bazen farklı sebepleri olabiliyor.

Https sitede http iframe

Arkadaşlar geçen gün sohbet sitem için gerekli olan bir konuydu, o yüzden bayağı bir araştırma yapmak durumunda kaldım. Sohbet sitelerinde sohbet apleti tek bir ana siteden iframe ile diğer tüm sitelere eklenir ve tüm kullanıcılar o sitelerden tek bir yere bağlanırlar. Ancak günümüzde sitelerimizin birçoğu SSL kullanıyor. Dolayısıyla karşı site SSL kullanmazsa ya güvenlik uyarısı veriyor yahut siteyi hiç açmıyor.

Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci’

Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci’ hatası wordpress siteleri taşırken çok karşılaşılan mysql sürüm farklılıkları nedeniyle çıkan bir hatadır. Çözümü ise basittir.

WordPress htaccess yönlendirme kodları

WordPress veya farklı sistemlerde bazen çok özel htaccess kodlarına ihtiyacımız oluyor. Bazen url yapısını değiştiriyoruz bazen kategori yapısını… Ancak bu değişiklikler 301 yönlendirmesiyle yeni linklere yönlenmezse google.com üzerinden gelen ziyaretçiler yeni yazıya ulaşamıyorlar.

Domainde rakam ve seo

Domainde rakam kullanmak sitede seo için ne derece olumlu veya olumsuz etki yapar? Uzun süredir taslaklarımda duran bu yazıyı paylaşma vakti geldi. Kahramanmaraş halı yıkama sitemizde, domaini rakamlı tescilledim. Durumu kendim tecrübe ederek sizlere de bu başlıktan bilgiler aktarmak istedim.

İnternet sitesi açmak istiyorum

İnternet sitesi açmak için neler yapmak gerekir? Maliyetler nedir? Sorumluluklar nedir? Para kazanmak mümkün mü? Neyi nasıl yazmalıyız? İçerik yönetimi nasıldır? Aklınıza gelecek birçok soruyu burada yanıtlıyorum.

“.com” domain transfer kodu

Çok eski bir sitem için uygun transfer teklifi veren şirketleri araştırırken strato.com adresini buldum. İlk yıl için sadece 0,96$ transfer ücreti istiyor. Sanırım bu diğer uzantılar için de geçerli olsa gerek…

Web tasarımı nedir?

Web tasarımı nedir? Web tasarım neden önemlidir? Web tasarım yapmak için neler gerekir? Bir webmaster olarak sizlerle birlikte bu yazımızda sorulara yanıt bulacağız.