Kategori: Tarifler

Kiraz suyu konsantresi yapımı

Bahçemizdeki kirazların yazın suyunu çıkarıp tüketiyoruz ama kışın veya daha sonraları için nasıl bir yol izlenir? Meyve konsantreleri evde hazırlandığı zaman daha sağlıklı olduğu için bugün sizlere kiraz konsantresi hazırlama yöntemini anlatacağım.

Ispanaklı yumurta tarifi

Merhaba uzun zamandır yazamadım. Onu telefi için ıspanaklı yumurta tarifimi sizlerle paylaşıyorum. Ispanağın faydalarını biliyorsunuz zaten. Yumurta ise protein kaynağıdır. İkisi birlikte hem faydalı hem de lezzetli bir kahvaltı olacaktır.

Tirşik nasıl yapılır işte tirşik tarifi

Merhabalar andırın doktoru isimli yazımızda tirşik yemeği hakkında bazı bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise tirşiğin tarifini sizlerle paylaşacağız. İnternette onlarca tarif varken bir de biz yazalım dedik. Çünkü tarifi çok yanlış şekilde yazan kişiler var, bu yanlışı durdurmak amacıyla tekrardan yeni bir tarif yazdım.

Andırın doktoru “tirşik”

Kahramanmaraş’ta hemen hemen tarhana kadar yaygın olan ve çok beğenilerek tüketilen bir yemektir. Bazıları buna Lokmanın devası diyor. Nedeni sanırım çeşitli hastalıklara deva veren bir yemek olmasından kaynaklanıyor. Yemeğin ana maddesi zehirli bir bitkidir. Ancak pişirme yöntemleriyle bitkideki zehir şifaya dönüşüyor.

En güzel patates kızartması tarifi

Patates kızartması yapmak için iyi bir bilgi gerekir diye düşünüyorum. Yemek tarifleri sitemizdeki yazarlarımızdan öğrendiğim ve kendim de deneyerek beğendiğim tarifleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Bugünkü konumuzda adam akıllı dediğimiz ve sağlığınız açısından olumsuz olmayan bir kızartma tarifimiz olacak.