Kategori: Müziklerim

Benim müzikler

Bu sen değilsin

Karşıma almışım dünyamı, boğuşuyorum onunla Kol kola girmiş ihanetler önümden geçiyor Bileklerimi sıkıyor parmaklar, tırnaklar batıyor Üstüme düşüyor sağanaklar Şansıma kalbim hâlen atıyor Bekle ki çıksın dökülsün dilinden dökülmesi gerekenler Bekle Eksik kaldı yarımdan fazlası kaldım kalabalık ortası yek de Gücümü toplamalıyım ancak Gücümü bulamıyorum ben de Bir ölüyü taşıyorum üstümde sanki

Doğum günüm – Ali Kınık

Kutlamasın kimse doğum günümü Seni sevmek için iyi ki doğdum Bir kokulu mum yak maziyi düşün Bu doğum günümde hatırla beni Senin için doğdum kaderim sensin Bu doğum günümde hatırla beni Yanımda olsan da uzak olsan da Senle ölmek için iyi ki doğdum Adım yalnız senin dilinde güzel Bu doğum günümde hatırla beni Senin için doğdum kaderim sensin Bu doğum günümde hatırla beni

Gelmeyecek o yalancı

Akşam sefanız hayır olsun sevgili dostlarım… Herkes birilerini bekletmiştir veya birilerini beklemiştir. Biz o kadar derinlerden sevemedik… Sevdirmedik kendimizi ve sevilmedik belki. Ama beklemenin de zor olduğunu bilirsiniz… Bir yerlerde birilerini beklemeye devam eden sevgililer için dinlediğim şarkıyı blogumda paylaşmak istedim.

Ölümsüz aşk

Hele de bu devirde. Ölümsüz aşk var mıdır bilemeyiz. Ama ölümsüz aşk üzerine yazılmış binlerce eser var. Ama en önemlisi ölümlü olan şu dünyada insan ölümsüz bir aşkla sevebilir mi?

Dön dünya dön (Kolera)

Dön dünya dönmesen bana ne olur ölsem ölmesem ben bu kadar can acısı görmüşken çekinir mi ki ölü yine ölmekten? Dön dünya dön dünya dön dünya dön…

Ak tilek ~ Öz Türk Kültürümüzden

Sürülerimiz hayvan dolsun, on – on beş çocuk olsun. Evlerinde ses olsun. Dostu çok düşmanı yok olsun. Sofraları dolu olsun. Oğlanlar büyüyüp bey olsun. Kızlarınızın kılıkları yıldız olsun ay olsun. Malımız ve imanımız yerinde olsun.

Gelemedik be gardaşım

Gurbette değilim ama gurbetin zorluğunu da çok duydum. Gelemedik be gardaşım isimli şarkı bu ruh haline özel. Youtube’da gezinirken gurbetçilere özel güzel bir çalışma buldum. Bunu da bloguma ekleme gereği duydum. Bizim sazımız bizim sözümüz ve bizim kültürümüz yaşadıkça bizi biz yapan değerleri korumuş oluruz.

Sorun var bulamadığımdan dinle

Sorun var, sorunlar ve sorular ardından. Kaçamıyor insan aklında kurduklarından bir an. Ya değilse sandığım gibi, ya daha da kötüyse sandığımdan. Sorun var bulamadığımdan.