Kategori: mIRC

mIRC ve Scripting

Mobil sohbet applet (kurulumlu)

Sohbet mIRC dünyasından biraz uzaklaşsak bile yenilikleri ve ihtiyaçları karşılamaya devam edeceğiz. Günümüzde çığ gibi büyüyen mobil kavramı karşısında “IRC” dünyası da gelişimine devam ediyor. Ancak ülkemiz paylaşım yönünden duyarsız bir ülke olduğundan yeniliklerden de yeterince habersiz kalınıyor.

Couldn’t resolve your hostname; using your IP address instead

Bu bir hatadan ziyade bildiri ve uyarı mesajıdır. Ciddi bir sorun değildir. mIRC kullanıcılarının bir çoğu bu hata ile yer yer karşılaşmışlardır. Couldn’t resolve your hostname; using your IP address instead hatası ile karşılaşan arkadaşlar öncelikle farklı portlar denesinler..

Hub server kurulumu

Merhaba arkadaşlar, nette araştırıp etkili bir sonuç bulamadığım için açık ve net bir şekilde size hubserver kurulumunu anlatacağım. Anlatım tamamen bana ait, ilgili kodlar kaynaklardandır. Öncelikle başlıkta belirttiğimiz gibi “IRC Hubserver” nedir? Bunu açıklayalım ve anlatımımıza geçelim. IRC Hubserver kısa ve özet bir şekilde alt isim sunucularımızın ana sunucumuzla unreal yapılandırmasına farklı iplerden networke uygun bir şekilde bağlanmasıdır.

Proxy Koruması

Merhaba arkadaşlar irc ve mircin gelişimi için oluşturduğumuz kategorimize ilk yazımız proxy korumasıdır. Proxy koruması sayesinde kanallarınıza yapılan saldırıları önleyebiliyorsunuz. Özellikle abd lokasyonlu sahte ipler ve proxyler ile yapılan saldırıları anlık olarak engellemeniz mümkündür.