Kategori: Haberler

Duster dizel mi LPG mi?

Araç marka modeli bu konuda fark etmiyor ama özellikle ilgi alanı olanlar için model yazdım. Dacia Duster 4×4 ve 4×2 modellerinde dizel mi tercih edilmeli yoksa LPG mi? Dizel vs LPG konusu çok tartışıldı ama araştırmacı birisi olarak LPG için ne kadar da “çevre dostu”, dizel için “çevre düşmanı” denilse de ben yine dizel derim. Bunun birçok nedeni var.

İnternet sitesi açmak için ne gerekir?

İlk internet sayfamı 2007 yılında açmıştım. Şu an itibarı ile 14 yıl önce. O zamanlar tabi ki bir internet sitesi üyesi olmak ile bugünkü internet site üyelikleri biraz daha farklı. Yani o eski zamanlardaki “biriciklik” yerini doğru veya yanlış bilgi yığınlarına bıraktı. Bir internet sitesinde genel olarak var olan ruh kenisini gizledi.

Taylor Swift – Blank Space

Taylor Swift – Blank Space Love’s a game, want to play? New money, suit and tie. Aşk bir oyun, oynamak ister misin? Yeni para, takım elbise ve kravat 🙂

Artık bütün kadınlar güzel

Şunu da buraya koyalım kaybolmasın. Bir şiir herhalde en sade bu kadar güzel yazılır 🙂 ======= Eski bir sevdadan kurtulmuşum; Artık bütün kadınlar güzel; Gömleğim yeni, Yıkanmışım, Traş olmuşum; Sulh olmuş. Bahar gelmiş. Güneş açmış. Sokağa çıkmışım, insanlar rahat; Ben de rahatım. ===== Orhan Veli Kanık

Ağlamak için gözden yaş mı akmalı?

Ağlamak için gözden yaş mı akmalı? Dudaklar gülerken, insan ağlayamaz mı? Sevmek için güzele mi bakmalı? Çirkin bir tende güzel bir ruh, kalbi bağlayamaz mı? Hasret; özlenenden uzak mı kalmaktır? Özlenen yakındayken hicran duyulamaz mı? Hırsızlık; para, malmı çalmaktır? Saadet çalmak, hırsızlık olamaz mı? Solması için gülü dalından mı koparmalı? Pembe bir gonca iken gül dalında solmaz mı? Öldürmek için silah, hançer mı olmalı? Saçlar […]

Bitcoin ve altcoinlerdeki algı operasyonları

Son zamanlarda çin madencilik engelleri vs. gibi büyük görünen bazı sorunlar bitcoin ve diğer kripto varlık yatırımcılarını tedirgin etmekte, yeni yatırımlara engel olacak gibi görünmektedir. Ancak bu haberlere fazlaca vakit ayırmamak daha yerinde olur.

Bytecoin yeni bir rekora mı gidiyor?

Geçmişte yatırımcıların çok değil, “muazzam” diye tabir edebileceğim paralar kazanmasına olanak sağlayan, gizlilik odaklı efsane coin Bytecoin; 2018 yıllarında binance.com’dan delist edildikten sonra bile ayakta kalıp tutunabilmeyi başarmış sayılı coinlerden birisidir.

13 sayısı uğursuz mudur?

Birçok inanışta uğursuz kabul edilir. Rastlantısal olabilir ancak genel olarak 13 sayısına karşı bir tavır söz konusudur ve insanlar 13 sayısının uğursuzluğunu deneyimlediklerini anlatırlar. Oysa üzerine konuşulur ve dikkat edilirse her sayıda bir uğursuzluk işareti bulunabilir.