Kategori: Bilgisayar

Bilgisayarlar hakkında

Bilgisayara android kurma 2020

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayara android kurma yöntemini kullanarak kişisel desktop ve dizüstü bilgisayarınıza android işletim sistemi kurabilir ve telefonda oynadığınız oyun ve izlediğiniz filmleri bilgisayarda da devam ettirebilirsiniz.

Mathtype nedir?

Mathtype hakkında daha önce yazılmış çok az sayıda yazı mevcuttur. Bu nedenle bu bilgi birikimine ufak bir katkı yapmak adına size derlediğim bilgilerden bazılarını sunmak istiyorum.

Endnote nedir? Nasıl kullanılır?

Endnote hakkında birtakım sorular gelmektedir. Özellikle endnode nedir ve nasıl kullanılır. Ne amaçla kullanılır gibi sorular cevap aramaktadır. Bu bağlamda küçük bir faydam dokunsun diyerek bu yazımı sizlerle paylaşıyorum.

PDF nedir? Nasıl açılır?

PDF uzantısı karşımıza çokça çıkmaktadır. Özellikle e-kitap gibi dosyalar için PDF formatı biçim bozulmalarını vs. önlemek için sıkça tercih edilmektedir. Peki PDF Nedir ve nasıl açılır?

Çoklu ortam nedir?

Bugün sizlere çoklu ortam yani İngilizcedeki multimedia teriminden bahsedeceğim. Çoklu ortam nedir? Çoklu ortam uygulamaları, uzantıları ve çoklu ortam oynatıcıları gibi çeşitli hususların da cevabını bu yazıda bulacağız. Çok detaya inmeden kısaca bütün bunları açıklayalım.

Sosyal medya nedir?

Sosyal medya dediğimiz zaman yeni ortamlar aklımıza geliyor. Bu bağlamda sosyal medyayı açıklamaya çalışacağız. Sosyal medya nedir? Sosyal medya bağımlılığı kavramı ve diğer konulara vaktim oldukça da değineceğim. Öncelikle yeni ortamlara bakalım.

Yeni iletişim teknolojileri nelerdir?

Yeni iletişim teknolojileri ve internet, iletişimle demokrasi ve medya hakkında bazı yanlış bilgiler internette yer almaktadır. Günümüzde sırf bilgi üretmek adına yanlış veya doğru bakılmaksızın yazılar yazılmaktadır. Ancak bilgi toplarken farklı kaynaklardan yararlanmak faydalı olacaktır.

Sosyal ağlar nelerdir (sunum)

Sosyal ağlar hakkında detaylı bilgi vermek ve insanları bilgilendirmek amacıyla sunumlarda da kullanılabilecek bir yazıyı sizlere sunuyorum. Yazımın bilgi vermek ve bilgiyi dağıtmak amacıyla kopyalanmasında hiçbir sakınca yoktur. Sosyal ağlar nelerdir, sosyal ağların yaşantımıza etkisi nedir?