Eter maddesi ve gelecek

Merhabalar. Bugün eterden kısaca bahsedelim. Fotoğrafçılık bölümünü okurken ışığın önemini büyük ölçüde öğrendiğimde aslında ışığın evrendeki her şeyin temelinde oluşunu anlamam çok uzun ve yorucu bir yol olmadı. Hep ışığın mucizesine samimi olarak inandım ve ışığı daha iyi anlamak için bilgi aradım.

Netice olarak; Işığın ölçülmüş bir hızı vardı. Biz bu hıza ulaşırsak zaman duracak. Bu hızı geçebilirsek zamanda yolculuğa ilk adımı atmış olacağız. Mesela ışık hızını belli bir oranda geçtiğimizde önceden dünyanın farklı yerlerinde oluşmuş görüntüleri de görmemiz mümkün hale gelecek. Peki asıl soru ışık evrende boşluk içerisinde mi hareket ediyor?

Evrende boşluk dediğimiz her yer; eter, karanlık enerji ve karanlık madde ile doludur. Bu muazzam hızı bu sayede yakalıyor da olabiliriz. Ancak eter maddesinin gizemi gelecek ve geçmiş hakkında sundukları veya sunacakları hakkındaki tartışmalar devam etmekte olsa da eter maddesini daha önce bizlere haber veren insanlar olmuştur. Eteri daha iyi anlamak için bu insanların eserlerinden faydalanmak daha sağlıklı bir bilgi birikimi sağlayacaktır.

Siz de eter hakkındaki yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.